O autorce

Z wykształcenia jestem polonistką. Z zamiłowania i praktyki – dziennikarką. Z miłości do zdrowego stylu życia – autorką tego bloga.

A prywatnie – żoną i mamą.

Wierzę zarówno w medycynę konwencjonalną, jak naturalne metody leczenia i wspomagania organizmu. Uważam, że rozsądnie łącząc te dwie ścieżki, można osiągnąć zdrowie i równowagę. Staram się maksymalnie wykorzystywać to, co daje natura, ale w razie pilnej potrzeby nie odrzucam tego, co odkryła współczesna medycyna.

To NIE JEST blog odrzucający tradycyjne metody leczenia czy sprzyjający szarlatanerii medycznej, która często bazuje na ludzkim nieszczęściu. Uważam jednak, że ludzki organizm w większości przypadków poradzi sobie bez leków, jeśli tylko odpowiednio o niego zadbamy. To dlatego tak wiele piszę o naturalnych środkach leczniczych, zdrowych produktach prosto z natury i profilaktyce zdrowotnej. Bo moim motto i drogowskazem jest zdanie: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Tematyką zdrowia (i chorób) zaczęłam się interesować już jako kilkulatka, kiedy w szpargałach babci znalazłam wielką księgę lekarską z lat 50-tych XX wieku. Wiele informacji tam zawartych zostało zdementowanych, inne przeszły modyfikację, wiele nowego odkryto i wynaleziono, ale ziarno ciekawości pozostało. Połączone z miłością do pisania zaowocowało powstaniem bloga www.dekozdrowia.pl.

Mam nadzieję, że zechcesz zatrzymać się tutaj na dłużej i potowarzyszyć mi w mojej wędrówce po zdrowie. Kontakt: swoje.miejsce.na.ziemi@gmail.com

Agnieszka Dec