Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy, czyli jak być kobietą zdrową i szczęśliwą – recenzja książki

0 3 886

Współczesny styl życia nie jest łaskawy dla kobiet. Mamy zbyt wiele obowiązków, dokucza nam presja czasu, chcemy być idealne pod każdym względem. Frustrację budzi obecny kanon kobiecego piękna – kobieta bez skazy, rodem z Photoshopa, wiecznie uśmiechnięta i piekielnie zgrabna. Tymczasem my jesteśmy zmęczone, nasza cera szarzeje, waga rośnie, działamy na resztkach „paliwa”. Czujemy się wypalone. Czy tak musi być? Książka „Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy” pokazuje, że nie! Możemy wzmocnić swoje ciało, odbudować duszę i odnaleźć kobiecość zaledwie w kilka tygodni. Potwierdza to dr Aviva Romm, lekarka specjalizująca się w problematyce zdrowia kobiet, specjalistka ziołolecznictwa i zwolenniczka holistycznego spojrzenia na ciało i zdrowie.

Tarczyca i nadnercza, czyli barometry kobiecego zdrowia i samopoczucia

Dr Romm patrzy na kobietę inaczej niż przeciętny lekarz. Już dawno zauważyła, że istnieje wiele pacjentek, którym dokucza pewien charakterystyczny zespół objawów chorobowych. Jest to chroniczne zmęczenie, problemy ze snem, zaburzenia pamięci, ciągłe poddenerwowanie, wahania poziomu glukozy we krwi, nadciśnienie czy nadwaga. U wielu kobiet występują problemy z układem pokarmowy, refluks, zespół jelita drażliwego. Spora część pań cierpi na choroby autoimmunologiczne, takie jak zapalenie tarczycy typu Hashimoto czy reumatoidalne zapalenie stawów. Niestety wielu z nich bezustannie wmawia się hipochondrię i problemy na tle nerwowym.

Dzięki wieloletniej obserwacji dr Aviva Romm odkryła, że główną przyczyną, która odpowiada za szereg powyższych objawów są zaburzenia pracy tarczycy i nadnerczy. Stres, przeciążenie i zła dieta obciażają te niezwykle wrażliwe narządy, prowadząc do zespołu SOS, czyli permanentnego trybu przetrwania, w którym tkwi kobiecy organizm. Nie jest to zwykłe zmęczenie, ale przewlekły stan, który odbiera nam siły, energię i radość życia.

Co powoduje zespół SOS? Istnieje pięć przyczyn: przewlekły stres emocjonalny i psychiczny, negatywne czynniki żywieniowe, zaburzenia pracy układu pokarmowego, przeciążenie toksynami i utajone infekcje w organizmie. Książka „Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy” daje bezcenne wskazówki, jak wyjść ze stanu chronicznego zmęczenia, pokonać dolegliwości fizyczne oraz być kobietą zdrową i szczęśliwą. Co ważne, wszystko jest oparte na wiedzy medycznej i badaniach naukowych. Nie ma tu ani szarlatanerii, ani gonienia za sensacją.

Jak wyjść z trybu walki o przetrwanie i odzyskać energię, siłę i zdrowie?

Dr Aviva Romm przekazuje swoim czytelniczkom Plan SOS, który w ciągu 4 tygodni pozwala uregulować pracę tarczycy i nadnerczy, poprawić metabolizm, odbudować siły organizmu i zredukować napięcie oraz stres. Jego skuteczność sprawdziła na całej rzeszy pacjentek, które na nowo odnalazły swoją kobiecość. I nie ma tu mowy o katowaniu się i wyrzeczeniach. Plan SOS to czerpanie z tego, co najlepsze dla organizmu, wyrabianie dobrych nawyków i aktywacja samouzdrawiającej siły ludzkiego ciała. Pozwala to uregulować pracę tarczycy i nadnerczy, a tym samym całego układu hormonalnego i organizmu kobiety.

Plan SOS dr Avivy Romm składa się z pięciu kroków:

Restart – to pierwszych 21 dni programu. Polega na eliminacji z diety szkodliwych czynników pokarmowych, śmieciowego jedzenia, toksyn i źródeł nietolerancji układu pokarmowego. W to miejsce wprowadza się żywność bogatą w składniki odżywcze, witaminy i minerały, z których niedoborami boryka się wiele kobiet. Plan żywieniowy zawarty w książce opiera się na diecie śródziemnomorskiej.

Reset – ta część planu polega na redukcji chronicznego stresu emocjonalnego i psychicznego. Przyzwolenie na robienie sobie przerw, odrzucenie perfekcjonizmu i syndromu grzecznej dziewczynki, wymazanie negatywnych wzorców myślowych i dbałość o dobry sen. Dr Aviva Romm krok po kroku prowadzi nas ściężką samouzdrowienia i samoakceptacji.

Rekonstrukcja – to kontynuacja zdrowej diety i dalsza redukcja stresu. Układ pokarmowy sukcesywnie się regeneruje, organizm pozbywa się toksyn, wzmacniane są siły układu odpornościowego, znikają stany zapalne. Pomaga w tym Program leczniczy 4W dla jelit, który dr Romm proponuje pacjentkom cierpiącym na dolegliwości jelitowe. Warto wspomnieć, że niezwykle ważną rolę odgrywają tutaj zioła, które autorka książki gorąco poleca swoim pacjentkom.

Reaktywacja – mowa tu o reaktywacji i zasilaniu tarczycy i nadnerczy. Dr Romm ogromną wagę przywiązuje do prawidłowej diagnostyki schorzeń tarczycy. Ten rozdział książki doskonale pokazuje, jakie badania powinniśmy wykonać, aby wykryć choroby, które przy podstawowej diagnostyce mogłyby pozostać niewykryte. Otrzymujemy szereg porad, jak wzmocnić tarczycę i nadnercza, również przy pomocy adaptogenów – ziołowych leków o szczególnym działaniu regenerującym.

Regeneracja – to ustalenie stylu życia i odżywiania, którym będziemy kierować się na co dzień. Możliwy jest powrót do glutenu czy nabiału, o ile nie powodują negatywnych objawów. Ważna jednak jest zasada: jedz tak, jak chcesz się czuć. A więc naturalnie, pełnowartościowo i zdrowo.

Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy – dlaczego polecam tę ksiażkę każdej kobiecie?

Plan SOS to nie tylko kilkutygodniowa kuracja zdrowotna, ale przede wszystkim nowy sposób na życie. Dr Aviva Romm patrzy na kobietę, na każdą z nas, w sposób holistyczny. Widzi ciało i duszę. Na kolejnych kartach książki prowadzi niemal za rękę, pomagajac pokonywać słabości i ograniczenia. Książkę wieńczą zdrowe, odżywcze przepisy, a także wskazówki dotyczący istotnych dla każdej kobiety badań laboratoryjnych.

Przyznam, że dawno nie spotkałam się z książką, która tak gruntownie podejmowałaby problem zdrowia fizycznego i psychicznego kobiet. Już teraz wiem, że wiele z dostępnych w niej wskazówek wprowadzę na stałe do swojego życia. Szczególnie cenne są dla mnie informacje dotyczące diagnozowania chorób tarczycy. Tym bardziej, że dwa miesiące temu urodziłam dziecko i mam pewne objawy wskazujące na zaburzenia pracy tego narządu. Książka „Plan ratunkowy dla tarczycy i nadnerczy” od Wydawnictwa Czarna Owca trafiła w moje ręce w naprawdę odpowiednim momencie. Polecam ją każdej kobiecie, która chce zadbać o zdrowie i zmienić swoje życie.

You might also like More from author