Magazyn Estilo – czasopismo pełne zdrowych inspiracji

0 1 302

Od zawsze jestem miłośniczką prasy i uważam, że Internet nigdy nie będzie w stanie jej w pełni zastąpić. Szczególną uwagę zwracam na gazety, które poruszają tematykę zdrowia i czerpania z natury. Cały czas szukam nowych tytułów, które zmotywują mnie do kolejnych pozytywnych zmian w codzienności. W ostatnim czasie w moje ręce trafił Magazyn Estilo – czasopismo o zdrowym i naturalnym życiu. Estilo to kwartalnik wydawany już od dziesięciu lat, a przyświecające mu idee są mi bardzo bliskie.

Kto powinien sięgnąć po ten magazyn? Na początku każdego z wydań możemy znaleźć Dekalog Estilo Magazine, który opisuje wartości, jakimi kierują się twórcy (i czytelnicy!) czasopisma. To także najlepsze podsumowanie tematyki i inspiracji, jakie znajdziemy w całej gazecie. Wiodące linie tematyczne to ekologia, zdrowe odżywianie, ruch i naturaprofilaktyka zdrowotna, rozwój osobistypozytywne myślenie, a także psychologia i otwartość umysłu. Ważnym punktem są artykuły dotyczące wychowania dzieci – pisane mądrym językiem i zawierające wiele wartościowych porad.

Estilo to zatem cała filozofia życia, z którą może się utożsamiać każda osoba kochająca zdrowie, naturę i innych ludzi. Szczególnie bliska jest mi w niej ścieżka minimalizmu i wykorzystywania tego, co już mamy – w trosce nie tylko o przyrodę, ale też własny komfort psychiczny.

Magazyn Estilo – życie w zgodzie z naturą i samym sobą

Moją uwagę zwrócił wysoki poziom merytoryczny zawartych w czasopiśmie tekstów. Piszą tam nie tylko dziennikarze, ale również lekarze, dietetycy, terapeuci, trenerzy i inni specjaliści. Lubię mieć świadomość, że czytane przeze mnie teksty zawierają sprawdzone, rzetelne informacje. W przypadku Estilo tak właśnie jest.

Każdy numer zawiera motyw wiodący, który jest szczegółowo opisany i ujęty z różnych stron. W jednym z numerów, które trafiły w moje ręce był to temat jelit. Jak dbać o jelita, aby zachować zdrowie? Jaki wpływ na układ pokarmowy ma psychika i czy jelita to drugi mózg? Co o trawieniu mówi ajurweda? Odpowiedzi na wszystkie te pytania mogłam znaleźć w wydaniu Estilo.

Bardzo cenne są dla mnie teksty dotyczące tego, co pochodzi z natury. Zioła, domowe kosmetyki, zdrowe przepisy – znalazłam tu całkiem sporo inspiracji i pomysłów, które chciałabym wprowadzić w życie. Czasopismo promuje również wartościowe marki, po które warto sięgnąć w trosce o swoje zdrowie.

Z przyjemnością czyta się również wywiady, które pozwalają na poznanie znanych osób z innej strony niż ta, jaką pokazują plotkarskie czasopisma i portale internetowe. Zresztą w wyborze rozmówców nie ma przypadku – redakcja zaprasza na swoje łamy tych ludzi, którzy prezentują filozofię życia bliską linii tematycznej pisma. Takich jak Dagmara Skalska, która propaguje ścieżkę pozytywnego egoizmu. Albo Jola Słoma i Mirek Trymbulak, którzy dzielą się swoją miłością do zdrowej diety.

Zdrowo i naturalnie? Estilo pomaga iść obraną ścieżką

Czasopisma o zdrowym stylu życia to dla mnie doskonała motywacja do tego, aby nie zbaczać ze ścieżki, jaką chciałabym iść na co dzień. A jest nią zdrowe życie, bez zbędnego stresu, spinania się i stawiania sobie nierealnych celów. Życie, w którym jest czas na to, aby zadbać o profilaktykę zdrowotną, ruch, naturę, swoich bliskich i samego siebie. Estilo pomaga żyć w rytmie slow, a jednocześnie wspiera nas w tym, byśmy nie popadli w marazm i stagnację. Przypomina, że leczenie chorób to nie tylko środki farmakologiczne, ale konieczność całościowego spojrzenia na organizm.

To holistyczne podejście bardzo mi się podoba, bo ja również uważam, że ludzkie zdrowie to pewna całość. Wysiłek fizyczny, zdrowe odżywianie, świeże powietrze i naturalne środki lecznicze. Farmakologia powinna być stosowana tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Polecam ten kwartalnik każdej osobie, która lubi teksty na wysokim poziomie, zawierające rzetelną wiedzę i ciekawe informacje. A także wszystkim tym, którzy cenią ekologiczny styl życia i chcą go praktykować na co dzień.

Magazyn Estilo można kupić między innymi w Empiku, a także zaprenumerować. Więcej informacji na temat czasopisma znajdziecie na stronie www.estilo.com.pl.

You might also like More from author